Довжанська сільська рада
Офіційний портал
  • київський час
  • :
року
  • 00
  • :
  • 00
  • місцевий час
Наступна новина > < Попередня новина

ЗВІТ ДОВЖАНСЬКОГО СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВИ ЗА 2016 РІК

Наша країна взяла курс на децентралізацію влади, яка передбачає передачу багатьох функцій та повноважень від органів державної влади органам місцевого самоврядування, тобто міським, селищним та сільським радам.
Разом з цим, у сфері децентралізації функцій та повноважень є досить істотні зрушення, які реалізовані також і в нашому селі.
Відтепер нашим односельчанам не потрібно їхати до районного центру для того, щоб зареєструвати право власності на земельну ділянку чи будинок. Минулого року Довжанською сільською радою створена нова додаткова штатна одиниця – державний реєстратор речових прав на нерухоме майно.
Реєстратор має повноваження здійснювати реєстрацію не тільки по Довгому, а й по будь-якому населеному пункту області. Послуги, згідно законодавства, є платними. За вересень-грудень 2016 року державним реєстратором здійснено 22 реєстраційні дії. Надання цих адміністративних послуг принесло в наш бюджет близько 7 тис. грн.
Крім того, з квітня 2016 року виконавчим комітетом сільської ради було прийнято повноваження щодо здійснення реєстрації місця проживання громадян (раніше органи міграційної служби).
У сфері міграції виконавчим комітетом сільської ради знято з реєстрації місця проживання в селі 117 осіб та 145 осіб зареєстрували місце проживання. Крім того, 3 осіб зареєстрували місце перебування. Від надання цієї адміністративної послуги надійшло 2861 грн.
Варто наголосити, що Довжанською сільською радою однією з перших, створено електронний реєстр територіальної громади, який є складовою Єдиного демографічного реєстру України. Вказаний реєстр дозволяє оперативно здійснювати реєстраційні дії у сфері міграції.
Виконавчим комітетом Довжанської сільської ради за 2016 рік видано 4462 довідки, переважна більшість з яких (близько 90%) – це довідки про склад сім'ї та зареєстрованих осіб. Крім того, часто жителі нашого села звертаються за довідками для оформлення спадщини, характеристиками та актами обстеження. Всі ці послуги стосуються лише наших односельчан і вони є безкоштовними.
Протягом року до сільської ради надійшло 275 листів, з них:
- 2 звернень та запитів депутатів усіх рівнів;
- 1 запит від прокуратури;
- 3 запити адвокатів.
- 1 запит про доступ до публічної інформації;
Надійшло 157 звернень від громадян.
У свою чергу направлено 854 листи, відповіді та довідки загальної вихідної документації.
Протягом 2016 року складено:
- 94 актові записи про народження,
- 52 актові записи про смерть,
- 47 актових записів про шлюб.
Здійснено 124 нотаріальні дії, з них – посвідчено 22 заповіти, 101 довіреність, видано 1 дублікат заповіту.
У минулому році було проведено 12 сесійних засідань, на яких прийнято 252 рішення.
Найбільше рішень було прийнято з питань, що стосувались земельних відносин – 148.В основному це:
- надання дозволу на проект відводу на земельну ділянку,
- затвердження проекту землеустрою щодо передачі у приватну власність земельної ділянки,
- надання дозволу на розподіл земельної ділянки,
- надання дозволу на розроблення детального плану забудови земельної ділянки,
- затвердження технічної документації щодо встановлення та відновлення меж,
- затвердження технічної документації щодо передачі земельної ділянки в оренду з правом викупу.
Для забезпечення належного виконання функціональних обов’язків працівників апарату сільської ради було проведено заходи з покращення матеріально-технічного забезпечення та належних умов праці. Протягом року було придбано 3 персональні комп’ютери, 2 ноутбуки, 2 багатофункціональні офісні принтери, блоки безперебійного живлення для ПК та стаціонарний телефон на суму 80,621 тис. грн.
Проведено заміну електропроводки та лічильника в адмінбудинку, так як стара не витримувала навантаження. Вартість зазначених робіт становила 28,883 тис. грн. Зроблено поточний ремонт в залі урочистих подій на суму 26,091 тис. грн..
З березня 2016 року, відповідно до вимог законодавства, голосування на сесії проводиться шляхом поіменного голосування, а результати по кожному окремому питанню опубліковуються на веб-сайті сільської ради. Наша сільська рада – перша в районі, яка створила офіційний веб-сайт.
Відтепер наші односельчани мають можливість контролювати як відвідуваність обраного ними депутата, так і те, як він голосує по тому чи іншому питанні.
Звичайно це позитивний крок у плані висвітлення роботи як кожного окремо взятого депутата так і сільської ради вцілому.
При раді працювали постійно діючі депутатські комісії. Так, комісія з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та використання природних ресурсів (голова Дутка І.І.) провела 13 засідань, на яких розглянуто 156 заяв, здійснено 5 виїздів на місце для детальнішого вивчення питань.
Також проводили засідання й інші комісії:
- комісія з питань соціального-економічного розвитку, бюджету, фінансів та приватизації (голова Плиска М.Д.),
- комісія з питань соціального захисну, охорони здоров'я, освіти, культури, молоді, спорту та туризму (голова Боднар В.В.),
- комісія з питань законності і правопорядку (голова Марголін Б.Ш.).
Зазначу, що засідання комісій проводились в міру необхідності вивчення, підготовки чи розгляду певних питань до сесійних засідань ради.
При Довжанській сільській раді створена та діє адміністративна комісія, на засіданнях якої протягом 2016 року розглянуто 28 протоколів про адміністративне правопорушення громадян, що проживають на території сільської ради, з них:
- 8 по ст.. 152 КУпАП (порушення правил благоустрою), сплачено 2040 грн.;
- 9 по ст.. 183 КУпАП (Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб), сплачено 408 грн.;
- 9 по ст.. 197 КУпАП (Проживання без паспорта громадянина України або без реєстрації місця проживання), сплачено 459 грн.;
- 1 по ст.. 180 КУпАП (Доведення неповнолітнього до стану сп'яніння), сплачено 136 грн.;
- 1 по ст. 182 КУпАП (Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях), сплачено 51 грн.
Загальна сума сплачених штрафів становить 3094 грн. Через несплату одна справа передана до Іршавського відділу виконавчої служби.
Соціальний захист.
1. До Великодня паски отримали сім’ї з числа соціально незахищених категорій за сприяння народного депутата України В.Балоги.
2. З нагоди 30-ї річниці ліквідації аварії на ЧАЕС всім нашим ліквідаторам було організовано і проведено заходи та надано матеріальну допомогу учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС.
3. Учасникам бойових дій в Афганістані, які потребували, надано матеріальну підтримку.
4. З нагоди Дня людей похилого віку було відзначено односельчан, яким виповнилось понад 90 років.
5. До дня Святого Миколая започатковано свято запалення новорічної ялинки, на якому вручено подарунки присутнім на святі дітям.
6. До новорічно-різдвяних свят вручено подарунки дітям-інвалідам.
7. За сприяння голови районної ради В.Симканинця було роздано набори дитячого харчування сім’ям, в яких є немовлята.
8. Згідно сільської програми «Турбота» виплачено з сільського бюджету допомогу на поховання в сумі 5 тис. грн.
Благоустрій.
Дуже гостро в нашому селі, як і в цілій державі, стоїть питання поводження з ТПВ. Як і в попередні роки, централізованим вивозом побутових відходів займається ТОВ «ЕКО-Ір».
Хоча, договірними відносинами з цією організацією на початку року було охоплено всього 850 дворогосподарств, що становило менше 50 %, і як наслідок, це приводило до виникнення стихійних сміттєзвалищ біля річок та на околицях нашого рідного села. Виконавчим комітетом разом з депутатським корпусом здійснено заходи по збільшенню кількості заключених договорів населення з компанією ЕКО- Ір з вивозу твердих побутових відходів. До кінця року ця цифра вже становила 1140 заключених угод.
Була започаткована акція «За чисте довкілля», до якої долучилися учні та педагогічні колективи загальноосвітніх шкіл та небайдужі жителі нашого села. Як наслідок, були ліквідовані стихійні сміттєзвалища в урочищі «Кривулі», «Собатинець», «Квасна вода» та біля санаторію «Фтизіатрія». Ця робота не є сезонною і потребує щоденної уваги. Також хочеться нагадати, що в урочищі Попова гірка знаходиться сільське сміттєзвалище, яке з 2013 року не використовується, але сама його присутність біля санаторію «Боржава», поблизу автомобільної дороги не додає туристичної привабливості нашому селу. 11.07.2016 року Довжанською сільською радою було прийнято рішення № 161 «Про надання дозволу на розробку проектно-кошторисної документації на рекультивацію земель стихійного сміттєзвалища в урочищі «Попова гірка». Дані роботи по проектуванню було замовлено у ВКП «Закарпаттяводпроект», якими підготовлено робочий проект «Рекультивація земельної ділянки стихійного сміттєзвалища на території с. Довге, урочище Попова гірка, Іршавського району Закарпатської області» площею 1,3548 га. Загальна кошторисна вартість робіт становить 4024,181 тис. грн. Вартість проектних робіт та виготовлення експертного висновку становить 85 тис. грн. Даний проект включено в перелік об’єктів, що можуть бути реалізовані за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.
Пріоритетними заходами в діяльності ради 2016 року було проведення робіт по освітленню вулиць, а саме:
- проведено вуличне освітлення та встановлено ліхтарі на вулицях, які раніше не освітлювалися. Це вулиці: Дощадець, Садова, Зарічна, Виноградна (Колгоспна), Джерельна. Відновлено освітлення на вулицях: Н.Нижня, Довговича, Словацька, Також додатково було встановлено світильники на вулицях Перемоги, Куруців, Станційна та інші, на що витрачено 92,7 тис. грн. Протягом року також замінено більше 200 ламп у мережах освітлення села.
Регулярно та оперативно проводиться обслуговування мережі вуличного освітлення й заміни технічного обладнання. Протягом року з сільського бюджету було витрачено 160 тис. грн. на оплату електроенергії вуличного освітлення.
Згідно плану соціально-економічного розвитку села було проведено наступні роботи:
- встановлено огорожу на старому кладовищі – 8750 грн.,
- проведено поточний ремонт тротуару біля адмінбудівлі сільської ради на суму 10657 грн.,
- проведено поточний ремонт мосту по вул. Маркусів вартістю 27344 грн.
Здійснено обрізку дерев на території парку в центрі села та лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини.
Постійно ведуться роботи по прибиранню площі П’яц та прилеглої території.
Під час сильних снігопадів власними силами здійснювалась розчистка комунальних доріг від снігу, на що в грудні 2016 року було витрачено 4339 грн.
Проводилося грейдерування, розчистка кюветів та підсипка гравієм на вулицх: Перемоги, Куклівська, Лемацька, Куруців, Маркусів, Кальварії, Гамора, Арташ, Станційна, Підгірна, Незалежності.
З метою розширення дорожньої мережі з твердим покриттям Довжанською сільською радою минулого року здійснено коригування та виготовлено проектно-кошторисну документацію на ремонт комунальних доріг: Зелена, Мочарна, Куклівська, Куруців, Гамора, на що витрачено 57,541 тис. грн. Дані проекти включені в перелік об’єктів, що можуть бути реалізовані за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.
Також виготовлено відповідний робочий проект по поточному середньому ремонту ділянки автомобільної дороги місцевого значення Свалява-Довге-Липча в межах території Довжанської сільської ради, на що витрачено 35,203 тис.грн. Вартість робіт з реалізації даного проекту становить 17014,481 тис. грн. Є сподівання, що він буде частково або повністю реалізований в 2017 році.
Таким чином, ми здійснюємо комплексний підхід для покращення рівня благоустрою нашого села та продовжуємо роботу в цьому напрямку.
Святкові та культурно-масові заходи.
Протягом звітного року проводились наступні святкові заходи:
- заходи з нагоди 30-ї річниці ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції;
- святкування Дня Памяті та примирення, Перемоги у ІІ Світовій війні;
- в червні – з нагоди річниці Довжанської битви куруців приїздила організація Товариства ім. Ференца Ракоці м. Ніредьгаза (Угорщина) на чолі з консулом Угорщини в м. Берегове;
- в серпні відбулася зустріч сільських голів Верховинського куща щодо можливих шляхів і форм об’єднання територіальних громад Верховини. У вересні - розширений формат обговорення об’єднання територіальних громад за участі експертів з Офісу Реформ;
- на початку жовтня відзначено День людей похилого віку;
- в листопаді спільно з дитячою школою мистецтв організовано та проведено вечір памяті Михайла Машкіна;
- організовано поїздку команди с. Довге – учасників спортивних змагань до Дня інваліда;
- започатковано та проведено свято запалення Новорічної ялинки в День Святого Миколая;
- проведено святкування Нового року на площі П’яц.
Допомога закладам освіти, медицини та культури села
За рішенням депутатського корпусу було надано фінансову допомогу закладам, які функціонують в нашому селі та утримуються за рахунок бюджетів вищих рівнів.
Так, протягом 2016 року для об’єктів соціальної сфери села було виділено кошти у сумі 45 тис. грн.
ДНЗ № 1 – 21 тис. грн. на заміну газового котла;
ДНЗ № 2 – 15 тис. грн.: 8837 грн. на оплату проектно-кошторисної документації та експертизи по заходах з енергозбереження (експертизи на заміну вікон та дверей) і 5163 грн. на ремонт системи опалення;
Дитяча школа мистецтв – 4 тис. грн. на ремонт системи опалення (оплату насоса);
ЗОШ І-ІІ ст.. - 6 тис. грн. для проведення ремонту кімнати музею бойової слави.
Також надано допомогу територіальному центру та стаціонарному відділенню лікарні по ремонту водогону.
Проведено ремонт спортивного майданчика зі штучним покриттям в ЗОШ І-ІІІ ст..
Фінансова та бюджетна політика.
Запорука успішного розвитку села – це наповнений бюджет. У цьому році великі зусилля були спрямовані на збільшення його обсягу. Незважаючи на складні економічні умови, бюджет Довжанської сільської ради забезпечив приріст дохідної частини. І на кінець року ми вийшли на показник його виконання в 191% від затвердженого на початок року. Таким чином, за 12 місяців 2016 року доходи сільського бюджету склали 1906,8 тис.грн., при запланованих доходах на 2016 рік 999,3 тис. грн.
У цьому році підприємці нашого села, платники єдиного податку, сплатили до сільського бюджету станом на 31.12.2016 року 1026,4 тис. грн., що в 2,23 рази більше в порівнянні з минулим роком.
Ще одним джерелом доходів нашого сільського бюджету є досить суперечливий для наших підприємців податок - це акцизний збір з продажу підакцизних товарів, таких як паливо-мастильні матеріали, тютюнові та алкогольні вироби, а це 5 відсотків від вартості, які пересічні громадяни сплачують при купівлі підакцизних товарів. Протягом 2016 року до сільського бюджету надійшло 268,962 тис. грн. акцизного збору. Відповідно до законодавства він повинен бути сплаченим до сільського бюджету продавцем цих товарів, але багато з наших підприємців чомусь про це забувають. Відповідно до податкового кодексу України адміністрування та контроль за повнотою та своєчасністю сплати податків і зборів належить до виключної компетенції податкових органів. Таким чином сільська рада позбавлена будь-яких законних важелів впливу на підприємців.
Значний приріст доходів відбувся по платі за землю, а це земельний податок та орендна плата за землю, що додатково принесло в сільський бюджет за минулий рік 347,721 тис. грн. Так, Довжанською сільською радою проводяться заходи по збору інформації щодо об’єктів оподаткування та платників, які раніше не сплачували цього податку.
У 2016 році нами направлено інформацію до податкових органів стосовно платників податків та об’єктів оподаткування податком на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки. За минулий рік платниками цього податку сплачено лише 22,906 тис. грн., в основному це юридичні особи, власники нежитлової нерухомості. Більшість фізичних та юридичних осіб, власників житлової нерухомості, також ще не здійснили оплати цього податку.
Також хочеться відмітити, що державними лісогосподарськими підприємствами, що розташовані на території нашої сільської ради було сплачено рентну плату за використання лісових ресурсів в сумі 95,328 тис. грн. Більшу частину цієї суми (майже 90 тис. грн.) сплатило ДП «Іршава-Агроліс».
Хорошим показником діяльності санаторно-курортного закладу "Боржава" є плата туристичного збору в бюджет нашої громади в сумі 54,410 тис. грн.
Зважаючи на вищевикладене та спільну нашу роботу з податковими органами, маю надію, що в наступному році доходи сільського бюджету зростуть, що надасть можливість реалізувати більшість проектів, передбачених на 2017 рік.
P.S. Варто зауважити, що протягом 2016 року наша громада не отримала жодної гривні від бюджетів вищих рівнів на розвиток інфраструктури та об’єктів бюджетної сфери нашого села.