Урочисто відкрито та освячено меморіальну дошку відомій українській письменниці Марійці Підгірянці

Сьогодні в с. Довге було урочисто відкрито та освячено меморіальну дошку відомій українській письменниці Марійці Підгірянці, яка в 20-х роках минулого століття жила в Довгому. Пам’ятний знак встановлено на історичній будівлі, в якій сьогодні розташований один з корпусів місцевого медичного закладу. Саме тут Марія Омелянівна давала приватні уроки онукам Івана Франка — Тарасові й Миронові, дітям його дочки Ганни Франко-Ключко.
Урочистий захід пройшов у теплій атмосфері, особливості якій надав виступ довжанських учнів, що підготували чимало віршів та цікаві біографічні факти з життя письменниці.
Після офіційного відкриття меморіальної дошки, у своєму виступі сільський голова Віктор Симканич подякував всім присутнім за участь в заході та наголосив, що наш обов’язок – пам’ятати й шанувати свою історію, яка багата цікавими постаттями та особистостями. Адже історично так склалося, що Довге в різні часи виконувало роль не тільки промислового та адміністративного центру, але й культурного, де жили й працювали багато визначних людей, одна з яких – Марійка Підгірянка.
Також участь в заході взяв член Національної спілки письменників України Василь Кузан, який висловив слова вдячності організаторам за належну шану пам’яті такого видатного митця. На завершення зауважив на особливості свого села: «Я побував в багатьох містах та селах. І переконався: наше Довге – найкраще!»