< Попередня новина

ДОЛЮ ДОВЖАНСЬКИХ ПРАЛІСІВ ВИРІШУВАЛА ГРОМАДА

Останні роки дуже активно обговорюється тема розширення площ природо-заповідних об’єктів на території України. Дане питання лобіюється громадськими екологічними організаціями за фінансової підтримки європейських партнерів і активно просувається чиновниками на рівні Києва та області. Та, за дивним збігом обставин, дане питання не доноситься до простих людей, які живуть на тих територіях, за рахунок яких планується розширення природно-заповідних об’єктів.
Так сталося із намірами чиновників розширити національний природний парк «Зачарований край» за рахунок земель ДП «Довжанське ЛМГ» в межах Довжанської сільської ради. На дану тему проводилися наради на районному рівні, куди запрошувались сільські голови. В ході обговорень було досягнуто домовленостей, що ніякі кроки по розширенню парків робитися не будуть без проведення громадських слухань у громадах. Проте, недавно в ЗМІ появилася інформація, що всі бюрократичні перепони з даного питання пройдені і рішення щодо вищезгаданого розширення вже погоджено у «високих» кабінетах і розширенню національного парку – бути.
Ця новина неабияк сколихнула довжанську громаду і породила багато слухів, домислів і нерозуміння ситуації серед людей. І це не дивно, адже наше село споконвіку було і є регіональним центром лісової галузі і всі питання, пов’язані з нею, відчуваються місцевими мешканцями дуже гостро. Дивує те, що ніхто із зацікавлених сторін не вважав за потрібне зустрітися з громадою до того, як приймати такі серйозні рішення. Для зняття соціальної напруги та отримання роз’яснень від представників інстанцій, які мають відношення до розширення НПП та підтримують його, депутатським корпусом було ініційовано проведення громадських слухань членів територіальної громади с. Довге щодо розширення національного природного парку «Зачарований край» за рахунок довжанських земель. І в неділю, 14 травня, згаданий захід відбувся.
На зустріч з громадою прийшли фахівці НПП: головний лісничий Василь Фенич та заступник директора з наукової роботи Іван Шишканинець. Хоч дані представники в національному парку працюють зовсім недавно, все ж намагалися пояснити всі переваги від розширення природно-заповідних територій. Також перед громадою виступив директор ДП «Довжаське ЛМГ» Василь Ледней. Виступаючі відповідали на багаточисельні незручні запитання громадян. Люди наголошували також на тому, що вже не вірять ніяким обіцянкам чиновників і не бачать від розширення парку на довжанських землях жодного позитиву для громади. Під час свого виступу сільський голова Віктор Симканич наголосив, що до сільської ради не надходило жодних офіційних звернень щодо розширення парку чи обговорення даного питання в громаді. Віктор Михайлович зауважив, що попри те, що маючи досвід роботи в НПП «Зачарований край», він знає переваги та недоліки від діяльності даного обєкту, однозначно підтримає рішення, яке прийме громада.
Загалом, обговорення проходили емоційно і градус напруги не знижувався до самого голосування. Заслухавши запрошених та отримавши відповіді на питання, думка громади була категорична: жодного парку на території Довжанських земель бути не може. Навіть пропозиція щодо створення на базі майбутньої об’єднаної територіальної громад національного природного парку «Боржавський» з ініціативи самих громад (так як перспектива розширення парку – саме за рахунок територій Верховинських громад) на сьогоднійшній день не знайшла підтримки. Тож, під час голосування всі зареєстровані учасники громадських слухань одноголосно висловились «Проти» розширення національного природного парку «Зачарований край» за рахунок земель ДП «Довжанське ЛМГ» в межах Довжанської сільської ради. А чи буде врахована думка багаточисельної Довжанської громади чиновниками, - покаже час…